KELIONIŲ AIDAI

 

 

 

 2016 m konkurso nugalėtojai

I-oji vieta

Klaipėdos "Ąžuolyno" gimnazijos mišraus choras "Atžalynas"

 vadovė Dalia Pilipavičienė

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos choras „Atžalynas“, vadovaujamas Dalios Pilipavičienės, Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų mišrių chorų konkurse „Dainuok ir keliauk“ iškovojo pirmąją vietą. Smagu paminėti, kad mūsų kolektyvas jau ne kartą džiaugėsi prizinėmis šio konkurso vietomis ir laimėtomis užsienio kelionėmis. Tad šį kartą pasirinkome apsilankymą Čekijos kalnuose ir Prahoje. 

Savo kelionę pradėjome ankstyvą birželio 21 dienos  rytą ir po ilgesnės nei 13 valandų kelionės autobusu pasiekėme Lenkijos pakraštį bei turėjome galimybę pasigrožėti miesteliu Kudowa Zdrój kitaip vadinamu „lenkiškuoju Birštonu“. Kitą dieną išvykome pasigrožėti Adršpachų uolienomis. Vaikščiodami tarp uolienų stebėjomės gamtos kūriniais bei džiaugėmės malonia vėsa bei ramybe sklindančia nuo milžiniškų smiltainių. Plaukiojome plaustu Adršpachų ežeru. Vėliau  kėlėmės į aukščiausią Krkonošių kalnyno bei tuo pačiu Čekijos Respublikos kalną- Snežką (1603m.) Nuo kalno viršūnės atsivėrė nuostabi panorama, na, o kaip choristai, pasinaudoję gera akustika, turistus, besigrožinčius vaizdu, linksminome lietuviškomis dainomis. Dienos pabaigoje apsilankėme „Jambo“ safaryje ir Dvur Kralovės zoologijos sode. Smagu buvo žiūrėti į laisvai besiganančius zebrus. Stebėjome žirafas, raganosius, flamingus ir net dramblius, o pasidomėję ir išsiaiškinę visas antilopių rūšis sėdome į autobusą ir keliavome link Prahos. Paskutinę dieną Čekijoje grožėjomės nepakartojamu, istoriniu, ant septynių kalvų stovinčiu Prahos miestu. Praha garsėja ir stebina savo kultūrinę ir istorine įvairove, tai tarsi istorijos vadovėlis, kuriame telpa visų laikotarpiu architektūriniai paminklai. Po ilgos dienos, kupini įspūdžių, pasisėmę gerų emocijų ir ,žinoma, dainuodami keliavome namo.

Visas „Atžalyno“ choras nuoširdžiai dėkoja Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų mišrių chorų konkurso „Dainuok ir keliauk“ organizatoriams už suteiktą galimybę dainuoti ir keliauti!
 

Laura Masiliauskaitė

 
 

Adršpachų smiltainio uolynas

 

 

Ant aukščiausios Čekijos kalnų viršukalnės Sniežkos - čia skambėjo mūsų dainos

 

 

 
 

Grožimės Prahos architektūra

 

 II-oji vieta

Klaipėdos Vydūno gimnazijos mišrus choras

vadovė Ingrida Bertulienė.

Atokvėpis Naisiuose ir Giruliuose

Šie mokslo metai mūsų chorui buvo įdomūs ir intensyvūs. Buvo dalyvauta mokyklos koncertuose, projekte su mišriu Klaipėdos Žvejų kultūros rūmų choru „Cantare“ (Kalėdinis koncertas Klaipėdos bažnyčioje), Respublikiniame vidurinių mokyklų (gimnazijų) mišrių chorų konkurse „Dainuok ir keliauk“ (Kaune), dainuota atrankoje į 2016 metų Moksleivių dainų šventę, vaikų ir jaunimo chorų festivalyje ,,Dainuokime drauge“. Pasibaigus mokslo metams dar laukė prasmingas įsiliejimas į bendrą tautinį chorą Klaipėdos krašto dainų šventėje, bei Moksleivių dainų šventėje „Tu mums viena“ Vilniuje.

Tačiau dainavimas chore žavus ne vien tik repeticijomis ir koncertais. Neatsiejama choro veikla – kelionės bei buvimas vienas šalia kito ne mokyklinėse situacijose. Vieną iš tokių kelionių patyrėme Respublikinio vidurinių mokyklų (gimnazijų) mišrių chorų konkurso ,,Dainuok ir keliauk 2016“ dėka. Laimėję II vietą, buvome apdovanoti kelione į Naisių miestelį. Choristų pageidavimu buvo nutarta kelionę pratęsti vakarojimu Girulių Trinyčių stovykloje.

Vėsų birželio 6 – osios rytą autobusu išvykome į Naisius. Kelionė buvo neilga, bet turininga – autobuse per televizoriaus ekraną galėjome stebėti Naisių vasaros teatro artistų pasirodymus. Daugeliui iš mūsų tai buvo pirmoji pažintis su šiuo kolektyvu. Naisių bendruomenės kultūros rūmuose mūsų laukė gidė, kuri pristatė miestelio istoriją, didžiavosi serialu ,,Naisių vasara“, vedžiojo po vienintelį Lietuvoje baltų dievų muziejų, apibūdindama kiekvieną iš ąžuolo išskobtą dievą. Nors oras nelepino, pajutome ir lietaus gaivą, tačiau patyrinėjome ir Inkilų, Baltų žolynų muziejų, pabuvojome ir Naisių žirgyne. Gera buvo suvokti, kaip žmonės brangina savo gimtąsias vietas, kaip  puoselėja, su kokia meile apie jas kalba, kokius gražius naujus darbus planuoja. Visi patikėjome, kad po keleto metų, Naisiai bus dar gražesni nei šiandien, kiekvienam parūpo pabuvoti festivalyje ,,Naisių vasara“.

Paviešėję Naisiuose, vairuotojo paprašėme aplankyti Kryžių kalną. Buvo labai gera  pasivaikščioti ir pabūti tyloje su savimi ir Aukščiausiuoju.

Po turiningos dienos įspūdžių – turistinė vakarienė Giruliuose, krepšinio, tinklinio varžybos, įvairūs komandiniai konkursai, saulės palydėjimas į jūrą, nuoširdūs pokalbiai ir dainos prie laužo. Geros nuotaikos, laimingų šypsenų, gražių žodžių, juoko neaptemdė net labai šalta naktis.

Dar kartą supratome, kad mūsų mišrus choras – nuostabus kolektyvas, kuriam gera būti kartu.

Norime labai padėkoti konkursui ,,Dainuok ir keliauk“, kuriam ruošdamiesi mes tobulėjame, tampame vieningi, neabejingi procesui, motyvuoti, atsakingi, pilietiški. Ačiū už tai, kad turime dėl ko stengtis, ačiū už naujus iššūkius, už kiekvieno pavasario laukimą, ačiū už keliones, kuriose mes viską prisimename, ačiū už viltis, naujus draugus, gražias dainas.

Klaipėdos Vydūno gimnazijos mišraus choro dainininkai ir vadovės

Susipažįstame su Lietuvos baltų dievų muziejaus eksponatais

Keliaujame po Naisių miestelio apylinkes

Kiekvieno besisvečiuojančiojo Naisiuose ritualas – pasėdėjimas ant stebuklingo akmens

Pabuvojome ir Naisių žirgyne

Baltų žolynų muziejaus turtai

Kūrybinės užduotys prie jūros

 
 

 

III-oji vieta

Vilniaus Gabijos gimnazijos mišrus choras

 

Mišrus choras, laimėjęs trečiąją vietą Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų konkurse „Dainuok ir keliauk“, tradiciškai pasirinko kelionę į pajūrį. Rugsėjo 2-osios  dienos rytą išvykome į ilgai lauktą ir daug įspūdžių žadančią kelionę. Labai džiaugėmės, kad kartu su mumis važiavo mokyklą jau baigę, bet pavasarį konkurse dalyvavę choristai. 

Aplankėme Raudondvarį – kompozitoriaus Juozo Naujalio paminklą. Ten sudainavome kompozitoriaus aranžuotas dainas „Lietuva brangi“ ir „Jaunimo giesmė“. Taip pat užsukome į Raudondvario dvarą. Aplankėme Juozo Naujalio muziejų, pasivaikščiojome sode ir likome sužavėti Nevėžio slėnio gamta.

Vakare atvykome į Giruliuose esančią poilsiavietę. Įsikūrę iškart nuskubėjome prie jūros palydėti besileidžiančios saulės. Nukeliavome iki „Olando kepurės“ – aukšto skardžio, nuo kurio atsiveria įspūdingas reginys. Supomės ant skardžio krašto įrengtų sūpynių. Šią pramogą išbandėme visi: ir choristai, ir choro vadovės.  

Antrą dieną apžiūrėjome Klaipėdos senamiestį. Ilsėjomės Danės upės krantinėje, prie restauruoto laivo „Meridianas“. Vakare grįžę į stovyklavietę surengėme trumpą koncertą savo vadovėms. Dainavome mėgstamiausias praeitų metų repertuaro dainas, sulaukėme plojimų ir pagyrimų. Ryte, tik atsikėlę, atsisveikinome su jūra. Fotografavomės, šokinėjome per bangas ir draugiškai sutarėme, kad vėl norėtume sugrįžti. Važiuodami namo dalinomės įspūdžiais ir mintimis, jog ši kelionė sustiprino norą dainuoti kuo geriau, dalyvauti konkursuose ir tobulėti.

Vilniaus Gabijos gimnazijos mišrus choras nuoširdžiai dėkoja chorų ir jaunųjų dirigentų  paramos fondo „Polihimnija“ prezidentui, konkurso „Dainuok ir keliauk“ organizatoriui profesoriui Albinui Petrauskui, konkurso rėmėjams ir choro vadovėms už galimybę dainuoti ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų.

II d klasės mokinė Emilija Grybaitė

 
Laiką leidome poilsiavietėje "Pasaka", įsikūrusioje Giruliuose
 
 Paskutinis rytas prie jūros
 
 Vaizdas, atsiveriantis nuo Olando kepurės
 
 

Paskatinamojo prizo laimėtojas

Molėtų gimnazijos mišrus choras "MG"

vadovė Rūta Vekerotienė

 

Molėtų gimnazijos mišrus choras „MG“ kelionė Į Rygą

Molėtų gimnazijos mišrus choras „MG“ vadovaujamas Rūtos Vekerotienės, dar pavasarį dalyvavo Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų mišrių chorų konkurse „Dainuok ir keliauk 2016“, kuriame iškovojo paskatinamąjį piniginį prizą kelionei. Tad pasirinkome kelionę į Latviją.

Spalio 22 d. ankstų rytą autobusu išvykome Rygos link. Pakeliui aplankėme Bauskės pilies ansamblį, kurį sudaro dvi dalys. Senoji dalis – Livonijos ordino pilis, statyta 15 amžiaus viduryje, tačiau iš jos iki mūsų dienų išliko tik griuvėsiai. Jaunesnė pilies ansamblio dalis yra Kuršo hercogų Ketlerių rezidencija, statyta 16 amžiaus pabaigoje. Ten Užlipome į senosios pilies Didįjį bokštą ir mėgavomės Mūšos ir Nemunėlio santaka bei plačiu Žiemgalos gamtovaizdžiu.

Pačioje pilyje, gidės lydimi, apžiūrėjome pilies interjerą ir istorines ekspozicijas "Apdarai ir papuošalai Kuršo hercogystėje“, bei didžiojoje menėje mokėmės šokti viduramžių pabaigos ir renesanso senovinius šokius. Buvo tikrai įspūdingas, nuotaikingas ir daug gerų emocijų mūsų širdyse palikęs apsilankymas.

Toliau keliavome į devintą šimtmetį skaičiuojantį Rygos senamiestį, kur su gide apžiūrėjome garsiausius architektūros paminklus, išgirdome daugybę legendų ir istorinių faktų apie Rygą, bei išvaikščiojome net siauriausias senamiesčio gatveles.

Temstant sėdome į autobusą ir keliaudami namo dalinomės patirtais įspūdžiais, kurie persipynę su dainomis džiugino visų mūsų širdis.

Molėtų gimnazijos mišrus choras „MG“ nuoširdžiai dėkoja Chorų ir jaunųjų dirigentų paramos fondo „Polihimnija“ prezidentui, konkurso „Dainuok ir keliauk“ organizatoriui profesoriui Albinui Petrauskui ir konkurso rėmėjams už galimybę dainuoti ir keliauti!


 
Bauskės pilis ir „MG
 
 
 
 

Bauskės pilis. Šokio sūkuryje

 
 
 
 
 
 

„MG“ ir Bremeno muzikantai Rygos senamiestyje